بررسی علل مشکلات تخم های جوجه کشی بلدرچین و کبک

 بررسی علل مشکلات تخم های جوجه کشی بلدرچین و کبک
info@hes90.com
انسان ها همیشه در وجود خود ترس از ناموفق شدن را احساس می کنند. بهتر است به جای افکار منفی، مثبت اندیش باشیم. به هر حال شروع هر کاری با مشکلاتی همراه است. راه حل درست آن است که مشکلات را بررسی کنیم و با پیدا کردن علل آن ها، تا حدودی مشکلات را در مراحل بعدی برطرف کنیم.کار جوجه کشی نیز ممکن است به دلایل مختلف نتیجه مطلوب (درصد جوجه درآوری بالا) را نداشته باشد. می توان با بررسی تخم های جوجه نشده دلایل جوجه نشدن تخم ها را پیدا و در جوجه کشی های بعدی آن ها را برطرف کنیم.از جمله مهمترین دلایل جوجه نشدن تخم ها می توان به بیماری در گله، نامناسب بودن نسبت نر به ماده، بالا بودن سن نرهای گله، نامناسب بودن انتقال تخم از سردخانه به ستر و هچر، نوسانات حرارتی دستگاه جوجه کشی، چرخش ناکافی تخم ها و …. اشاره کرد.برای بررسی علت جوجه نشدن تخم ها، به طور تصادفی حدود ۱۰ درصد تخم های جوجه نشده را از قسمت های مختلف دستگاه جوجه کشی انتخاب کرده و در مکانی دور از دستگاه ها و با نور کافی، کار بررسی تخم ها را انجام دهید.در حین شکستن تخم ها با یکی از موارد زیر مواجه می شویم:۱-  تخم  بدون نطفه:اگر بعد از شکستن تخم اثری از لکه خونی یا لکه سفید پخش شده نبود این تخم بدون نطفه بوده، برای تشخیص بهتر می توان یک تخم از  گله بدون مولد نر را شکست و با محتویات تخم مورد نظر مقایسه کرد.معمولاً وجود این نوع تخم ها در گله نطفه دار مربوط به شرایط پرورش گله مولد می باشد.. نامناسب بودن نسبت نر به ماده (بهترین نسبت در گله های کوچک ۱به ۳ و در گله های بزرگتر ۱به ۴و یا ۱به ۵ می باشد.)، ضعیف یا کوچک بودن نرهای گله، گرما یا سرمای محیط پرورش، بالا بودن سن نرهای گله، کمبود نور در گله و وجود یک بیماری در گله را می توان از علل وجود تخم بدون نطفه در گله نطفه دار دانست.۲-  تخم نطفه دار رشد نکرده:چنانچه لکه خونی یا سفید پخش شده ای درون تخم مشاهده کردید به عنوان تخم نطفه دار در نظر می گیریم که نطفه در آن رشد نکرده است.این مورد به تلفات جنین قبل از قرار گرفتن در دستگاه جوجه کشی مربوط می شود. بنابراین مشکل در شرایط جمع آوری و نگه داری تخم قبل از جوجه کشی می باشد.از جمله دلایل تلفات نطفه:
۱-عدم جمع آوری سریع تخم از سالن مولدان،
۲-شرایط نامناسب ضدعفونی پس از جمع آوری (استفاده بیش از اندازه از ضدعفونی کننده ها سبب نفوذ گاز به داخل تخم و تلف شدن نطفه می شود)،
۳-شرایط اتاق نگه داری تخم(دمای مناسب این اتاق ۱۳-۱۵ درجه سانتی گراد می باشد، چنانچه دما بالاتر باشد چون شرایط برای جوجه کشی مناسب نمی باشد نطفه تلف می شود)،
۴-انتقال نامناسب تخم از سردخانه به دستگاه ستر(عدم هماهنگی بین دمای محل نگه داری و دستگاه ستر، باید به آرامی دمای اتاق را از افزایش داده و یا در اتاق ستری با دمای ۲۵ درجه سانتی گراد به مدت چند ساعت گذاشته و دمای دستگاه ستر را نیز تا ۳۷ درجه سانتی گراد به آرامی بالا برد ، گذاشتن تخم ها مستقیماً از اتاق به دستگاه ستر سبب ایجاد شوک حرارتی و تلف شدن نطفه می شود.

۳-  جنین کوچک:

اگر سر و چشمان جنین تشکیل شده باشد به عنوان جنین کوچک در نظر می گیریم.

نگه داری طولانی مدت تخم در شرایط رطوبت کم قبل از گذاشتن در دستگاه، نوسانات حرارتی دستگاه ستر و ترک خوردن پوسته تخم در جابجایی ها از دلایل تلف شدن جنین در روزهای آغازین رشد می باشد.

۴-  جنین متوسط:

جنین متوسط شامل: سر، چشم، منقار، بال و پا می باشد اما هنوز پر ندارد.

این حالت نشان دهنده این است که جنین در اواسط جوجه کشی تلف شده است که این تلف شدن می تواند مربوط به چرخش نا کافی تخم ها، کمبودهای ویتامینی به خصوص ویتامین Eدر گله مولد، نامناسب بودن تهویه دستگاه و نوسانات دمای دستگاه باشد.

۵-  جنین رشد کرده:

اگر کرک های جوجه مشخص باشد و کیسه زرده در قسمت جلوی شکم جوجه مشاهده شود به عنوان جنین رشد کرده در نظر گرفته می شود.

علل تلف شدن جنین رشد کرده به اواخر دوره ستری مربوط می شود که نامناسب بودن دما و تهویه دستگاه ستر، کمبود اکسیژن در دستگاه و جابجایی نامناسب تخم از ستر به هچر
(برای انتقال تخم ها از شانه های ستری به سبدهای هچری بهتر است از یک صفحه نرم لبه دار که بر روی شانه ها قرار می گیرد و با چرخش ۱۸۰در جه به داخل صفحه وارد می شوند، استفاده کرد تا از ضربه خوردن به تخم ها و تلف شدن جنین جلوگیری شود.)

۶-  جوجه کامل شده:

در صورتی که سر جوجه در قسمت پهن تخم قرار داشته باشد و مایعات داخلی تخم کم باشد جوجه کامل شده در نظر می گیریم. مواردی که در آن ها جوجه ها تخم را سوراخ کرده اما خارج نشده اند هم جزو این دسته می باشند.

دلایل تلف شدن جوجه در این مرحله مربوط به تهویه نامناسب و کمبود اکسیژن، گرم شدن بیش از حد دستگاه هچر(دمای هچری نسبت به ستری باید ۰٫۳ درجه کمتر باشد)، کمبودهای تغذیه ای گله مادر باشد.

۷-  تخم ترک دار:

تخم های ترک دار شامل تخم های سوراخ دار، پوسته شکسته و خشک شده می باشد.

علل وجود چنین تخم هایی مربوط به شرایط گله مادر به خصوص تغذیه می باشد و بخش عمده آن مربوط به آسیب های فیزیکی هنگام جابجایی تخم است.

۸-  تخم گندیده:

تخم هایی که محتویات درون آن تغییر شکل و رنگ داده اند به رنگ سیاه و یا سبز تبدیل شده اند و بوی بدی دارند جزو این گروه محسوب می شوند.

عدم رعایت اصول بهداشتی در گله مولد (پرورش در بستر و تماس مستقیم با کود پرنده) و به خصوص در زمان نگه داری تخم (نزدیکی محل نگه داری و سالن گله مولد، نظافت نکردن دستگاه های ستر و هچر) سبب زیاد شدن درصد این تخم ها می شود.

در هر دوره جوجه کشی تعدادی تلفات در هر سن تا حدودی طبیعی است. اما در صورتی که در مقطعی از جوجه کشی تلفات بیش از حد معمول باشد باید به رفع دلایل آن پرداخت و از تکرار تلفات در دوره های بعدی جلوگیری کرد.

 

منبع:  قبل از خواندن این کتاب بلدرچین پرورش ندهید!

info@hes90.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *