مدیریت دستگاه ستر و هچر در جوجه کشی بلدرچین و کبک

مدیریت دستگاه ستر و هچر در جوجه کشی بلدرچین و کبک

Www.hes90.com

info@hes90.com

در شرایط صنعتی معمولاً ۸۵درصد مدت جوجه کشی، تخم ها در دستگاه ستر و ۱۵ درصد زمان باقیمانده جوجه کشی را در دستگاه هچر نگهداری می شوند. در مورد بلدرچین، تخم ها در ۲هفته اول جوجه کشی و در مورد کبک در سه هفته اول جوجه کشی در ستر قرار گرفته و سه یا چهار روز پایانی جوجه کشی به هچر انتقال داده می شوند.
ساختار کلی دستگاه های ستر و هچر تقریباً شبیه هم هستند با این تفاوت که در دستگاه ستر کار چرخش تخم بصورت منظم انجام شده و تخم ها در شانه های مخصوص قرار می گیرند در حالی که در دستگاه ستر کار چرخش تخم متوقف شده و تخم ها به سبدهای هچری منتقل می شوند.
شرایط دما، رطوبت و تهویه دستگاه ستر و هچر تقریباً یکسان است. اما به دلیل گرمایی که جوجه ها در روزهای پایانی رشد تولید می کنند و متابولیسم بیشتری که دارند معمولاً حدود نیم درجه سانتیگراد می توان دمای هچری را کاهش داد و برای خروج راحت تر جوجه و شادابی آن حدود ۱۰ درصد رطوبت هچر را افزایش داد.
تهویه دستگاه هچر نیز باید کارآیی خوبی داشته باشد. چون در روزهای پایانی متابولیسم جوجه بیشتر بوده و علاوه بر تولید گرما به اکسیژن بیشتری نیز نیاز دارد و گازهای سمی حاصل متابولیسم نیز به مقدار زیاد تولید می شود.
در دستگاههای کوچک و خانگی معمولاً از یک دستگاه جوجه کشی هم بعنوان ستر و هم هچر استفاده می شود.
برای بلدرچین و کبک دمای دستگاه ستر ۳۷٫۸ درجه سانتیگراد و رطوبت ۶۵ درصد در نظر گرفته می شود و چرخش تخم نیز هر ۱ تا ۳ ساعت یکبار انجام می شود.
دمای دستگاه هچری ۳۷٫۴ درجه سانتیگراد و رطوبت در حدود ۷۵درصد تنظیم می شود و چرخش تخم در هچری نباید انجام شود.

منبع: فصل ششم کتاب بلدرچین پرورش ندهید!

www.hes90.com

info@hes90.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *