خانه » مقالات » نحوه استفاده از شانه حمل تخم بلدرچین

نحوه استفاده از شانه حمل تخم بلدرچین

نحوه استفاده از شانه حمل تخم بلدرچین

چگونه از شانه حمل تخم بلدرچین استفاده کنیم؟
شانه حمل تخم بلدرچین وسیله‌ای برای حمل بهداشتی تخم بلدرچین است. با استفاده از این شانه، در حین جابجایی به پوسته تخم آسیبی وارد نشده و نیازی به مواد ضربه‌گیر از قبیل پوشال، خاک‌اره و روزنامه برای جابجایی تخم بلدرچین نیست. بجای تخمین تعداد تخم تولیدی، با شمارش شانه‌ها و یا کارتن، تعداد دقیق تخم مشخص می‌شود. ابعاد این شانه‌ها بر اساس ابعاد کارتن معمولی حمل تخم‌مرغ است که در هرجایی این نوع از کارتن‌ها در دسترس است. جنس شانه‌ها برای نگهداری تخم در سردخانه و در شرایط مرطوب بسیار مناسب است.

نحوه استفاده از شانه حمل تخم بلدرچین:
1)  در ابتدا کف کارتنی که ابعاد داخلی آن به‌اندازه ابعاد شانه است را با روش نیم لبه ببندید. (نیمی از هر لبه در کارتن زیر لبه سمت دیگر قرار گیرد.)

2)  دقت کنید که حتماً جهت کارتن رو به بالا باشد که در زمان حمل، کارتن سروته جابجا نشود.
3)  بعد از جمع‌آوری تخم و چیدن در شانه‌ها (قسمت پهن تخم سمت بالا باشد)، شانه‌ها باید به‌صورت تک‌تک در کارتن روی‌هم قرار گیرند. (از قرار دادن چند شانه باهم در داخل کارتن جداً خودداری کنید.)
4)   شانه‌ها طوری طراحی‌شده‌اند که برای جلوگیری از فشار به تخم‌های ردیف زیرین با یک چرخش 90 درجه به سمت چپ یا راست به‌راحتی بر روی‌هم قرار می‌گیرند. (معیار چرخش محل دستگیره‌های شانه است.)

5)   در هر کارتن تخم‌مرغ معمولی، 13 شانه حاوی تخم بلدرچین روی‌هم قرار می‌گیرد و برای جلوگیری از ضربه، یک شانه خالی به همان ترتیب شانه‌های زیرین روی آخرین شانه قرار می‌گیرد. (ظرفیت هر شانه 72 عدد و ظرفیت هر کارتن 936 عدد تخم بلدرچین است.)
6)  همانند کف کارتن، در کارتن به روش نیم لبه بسته می‌شود. جهت جلوگیری از باز شدن کارتن می‌توان با چسب پهن کف و در کارتن را محکم نمود.


جهت دانلود فیلم شانه حمل کلیک کنید.
لطفا ایمیل تان را به صورت صحیح و بدون www وارد کنید.

دوباره بررسی کنید

تجربه يا تحصيلات در پرورش بلدرچين و كبك

 تجربه يا تحصيلات در پرورش بلدرچين و كبك بلدرچین و کبک حسnfo@hes90.com پرورش کبک یا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 6 =