هشت نکته در خرید دستگاه های جوجه کشی

هشت نکته در خرید دستگاه های جوجه کشی

 

info@hes90.com

امروزه از دستگاههای اتوماتیک جوجه کشی برای تبدیل تخم به جوجه استفاده می شود. استفاده از دستگاه های جوجه کشی به نسبت هزینه ای که دارند و همچنین تولید تعداد زیادی جوجه هم سن بسیار به صرفه بوده و برای پرورش پرندگان در واحدهای صنعتی و حتی در مقیاس خانگی و کوچک استفاده می شود.
با توجه به اینکه شرکت های تولید کننده دستگاه های جوجه کشی در ایران متعدد هستند و در برخی موارد هم افراد غیر متخصص اقدام به ساخت و فروش دستگاه های جوجه کشی می کنند بسیاری از علاقه مندان و تولید کنندگان بلدرچین و کبک را در تهیه دستگاه ها و تولید محصولات با مشکل مواجه می کنند. گاهی این دستگاه های نا مناسب به قیمت ورشکست شدن تولید کننده تمام می شود.در این مقاله به مهم ترین نکاتی که در زمان خرید دستگاه های جوجه کشی باید توجه داشت اشاره می شود:
۱-   دستگاه ها از شرکت های معتبر تهیه شوند.:
به دلیل اینکه کار ساخت دستگاه های جوجه کشی فعالیتی ساده به نظر می رسد افراد زیادی اقدام به تولید دستگاه های جوجه کشی می کنند که متأسفانه به دلیل نداشتن تخصص لازم و رعایت نکردن اصول فنی در ساخت دستگاه ها علاوه بر کارآیی نداشتن مناسب دستگاه ها، خدمات پشتیبانی مناسبی نداشته و معمولاً در طول جوجه کشی خسارت های زیادی را به تولید کننده وارد می کنند. بنابراین در مورد تولید کنندگان دستگاه های جوجه کشی تحقیق کرده و دستگاه جوجه کشی مناسبی را خریداری کنید. و فریب قیمت پایین دستگاه های جوجه کشی را نخورید.
۲-   دستگاهی متناسب با حجم فعالیت مورد نیاز خود انتخاب کنید.
اگر قصد جوجه کشی برای پرورش در شرایط خانگی را دارید تهیه دستگاه های با ظرفیت زیاد علاوه بر هزینه اولیه بیشتری که لازم دارد در طول استفاده نیز به صرفه نبوده و به شما خسارت می زند.
۳-   داشتن برق اضطراری:
اگر از دستگاه های با ظرفیت بیش از ۱۰۰۰ عدد تخم استفاده می کنید حتماً به فکر برق اضطراری باشید. چرا که با توجه به ظرفیت دستگاه و حجم تخم داخل دستگاه در صورت قطع برق حتی برای مدتی کوتاه خسارت های سنگینی به شما وارد خواهد شد که شاید بیش از سرمایه لازم برای پیش بینی برق اضطراری باشد.
۴-   تأمین دمای یکنواخت در کل فضای دستگاه:
دستگاه باید از مواد عایق مناسب ساخته شده باشد و سیستم گرمایش دستگاه طوری طراحی شده باشد که دمای یکنواخت در کل فضای دستگاه ایجاد کند.
۵-   تأمین رطوبت مناسب در کل فضای دستگاه:
رطوبت یکی از عوامل مهم در طول دوره جوجه کشی است. رطوبت کمتر از حد نیاز باعث از دست رفتن آب تخم و تلف شدن جنین و یا تولید جوجه هایی ضعیف می شود. رطوبت بیش از اندازه هم سبب تلف شدن جنین و رشد عوامل قارچی و میکروبی در داخل دستگاه و یا بر روی تخم می شود.
۶-   سیستم تهویه مناسب:
اکسیژن یکی از فاکتورهای اساسی برای رشد جنین است. تأمین اکسیژن و دفع گازهای سمی در دستگاه های جوجه کشی از طریق سیستم تهویه انجام می شود. بنابراین تهویه باید علاوه بر گردش هوای مناسب در دستگاه، مانع اتلاف گرما و رطوبت دستگاه نیز شود.
۷-   چرخش منظم تخمها:
چرخش تخمها در دستگاه های جوجه کشی بصورت اتوماتیک و هر یک یا دو ساعت یکبار انجام می شود. بنابراین دستگاه باید قادر باشد در زمان های مشخص و با کمترین ضربه به تخم، کار چرخش تخم را انجام دهد.
۸-   قابلیت شستشو و ضدعفونی:
در طول جوجه کشی دستگاه در معرض آلودگی های زیادی قرار می گیرد بنابراین شستشوی منظم دستگاه بسیار لازم و ضروری است. موادی که در ساخت دستگاه استفاده می شوند باید قابلیت شستشو و ضدعفونی داشته باشند. در پایان هر دوره جوجه کشی باید شستشو و ضدعفونی بصورت کامل انجام شود.منبع: فصل ششم کتاب بلدرچین پرورش ندهید!
info@hes90.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *