۴نکته ضروری در مورد ساختمان جوجه کشی

۴نکته ضروری در مورد ساختمان جوجه کشی بلدرچین و کبک
۱-ساختمان جوجه کشی باید در محلی به دور از آلودگی های محیطی و پرنده احداث شود. چون در طول جوجه کشی همانطور که شرایط محیطی برای رشد جنین فراهم می شود شرایط برای رشد عوامل میکروبی و قارچی نیز فراهم است. و این آلودگی ها به راحتی می توانند جوجه را آلوده کرده و در طول جوجه کشی و یا در طول پرورش سبب تلفات شود.
۲-ساختمان جوجه کشی باید قابلیت شستشو و ضدعفونی داشته باشد تا بتواند در دوره های زمانی مشخص ضدعفونی انجام شود.
۳-ساختمان جوجه کشی باید به طور مناسب عایق باشد تا بتوان دمای داخل سالن را کنترل نمود. دمای مناسب برای سالن جوجه کشی بلدرچین وکبک ۲۴ درجه سانتیگراد می باشد. سالن جوجه کشی باید مجهز به تجهیزات گرمایش و سرمایشی باشد تا بتواند با کمترین نوسان دمای محیط دستگاهای جوجه کشی را تنظیم نمود.
یکی از مشکلاتی که در اکثر اتاق های جوجه کشی مشاهده می شود این است که معمولاً دمای محل قرار گرفتن دستگاههای جوجه کشی تنظیم نمی شود. و این مورد بخصوص در فصول گرم سال مشکلات زیادی ایجاد می کند.
بعنوان مثال زمانی که دمای اتاق محل قرار گرفتن دستگاه جوجه کشی بیش از ۳۷٫۵درجه باشد به دلیل فضای محدود دستگاه و همچنین تولید گرما بوسیله جنین بخصوص در روزهای پایانی جوجه کشی، سبب افزایش دمای داخل دستگاه می شود. این افزایش دما زمانی که بیش از ۳۹ درجه سانتیگراد رسید تلفات جنین شروع می شود. و در صورتی که فقط چند ساعت دما بیش از ۴۰ درجه باشد کل جوجه ها تلف خواهند شد.
۴-ساختمان جوجه کشی باید تهویه مناسب داشته باشد. تهویه مناسب محل قرار گرفتن دستگاههای جوجه کشی سبب می شود که اکسیژن به اندازه کافی در محیط جوجه کشی وجود داشته باشد و گازهای سمی نیز از محیط خارج شوند. به تهویه سالن جوجه کشی که دستگاههای با تراکم زیاد تخم قرار داده می شوند باید توجه ویژه داشت.
منبع: فصل ششم کتاب بلدرچین پرورش ندهید! نویسنده سبحان قاسمیان
www.hes90.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *